DRZEWO WDZIĘCZNOŚCI

Z liści uczniów i nauczycieli SP19, na których każdy napisał "Jestem wdzięczn_ za..." powstało wspólne Drzewo Wdzięczności, które można podziwiać na pierwszym piętrze szkoły.

Uczniowie już wyszukują swoje liście i podziwiają, co napisali ich nauczyciele i rówieśnicy. Czytanie listków jest pięknym i wzruszającym doświadczeniem.

A wszystko to w ramach obchodów szkolnych Dni Życzliwości pod hasłem "Doceniam to, co mam"

Dlaczego WDZIĘCZNOŚĆ?

Wdzięczność to zauważanie i docenianie dobra w swoim życiu.

W badaniach z 2010 r.* wykazano powiązanie wdzięczności z poczuciem bezpieczeństwa, niższym poczuciem stresu i agresji.

Wyrażanie wdzięczności zwiększa poczucie zadowolenia z życia, a wszyscy chcemy, by nasze dzieci były szczęśliwe.

Dlatego zachęcamy do praktykowania wdzięczności na co dzień, a nie tylko od święta - szkolnych Dni Życzliwości.

*Gratitude and well-being: a review and theoretical integration, Clinical Psychology Review, Volume 30, Issue 7, November 2010, Pages 890-905

Psycholog - p. Marcelina

Pedagog - p. Ewa