Informator dla uczniów i rodziców

DokumentyInformator dla uczniów i rodziców, to zbiór najważniejszych informacji dotyczących szkoły oraz jej oferty. Tutaj:

• poznają Państwo nasze grono pedagogiczne
  • dowiedzą się więcej o szkole
  • przeczytają informacje na temat pedagogów i psychologów szkolnych
  • zapoznają się z zasadami działania świetlicy i stołówki
  • obejrzą galerię zdjęć z najważniejszych wydarzeń szkolnych

Obwod SP19 mapa

Obwód szkoły

Na podstawie uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych oraz granic ich obwodów do obwodu szkoły podstawowej nr 19 przynależą następujące punkty adresowe:

ul. Brneńska (cała ulica) nr: 1,3

ul. Milczańska (część ulicy) nr: 1, 2, 3, 5, 5A ,6, 12A, 12B, 12C, 12D, 12E, 12F, 12G, 12H, 12I, 14A, 14B, 13C, 14D, 14E, 14F, 14G, 14I, 14J, 16, 16A, 16B, 16C, 16E, 16F, 16H, 16I, 16K, 16L, 16Ł, 16M, 18, 18A, 18B, 18C, 18D, 18E, 18F, 18G, 18H, 18I, 22, 46, 47

os. Oświecenia (całe osiedle)

SYGNAŁY DŹWIĘKOWE

• Dzwonek krótki ( o ) przerwa
  • Dzwonek długi, krótki ( – o ) przerwa długa w budynku (niesprzyjająca aura, zanieczyszczenie powietrza itp.)
  • Dzwonek jeden bardzo długi ( – ) atak terrorystyczny
  • Dzwonek długi, długi, długi ( – – – ) pożar
  • Dzwonek długi, długi, długi, długi, długi ( – – – – – ) informacja o odłożeniu bomby

dzwonek

gabinet medycyny szkolnej

Gabinet Medycyny Szkolnej

czynny:

p. Urszula Kobyłka

8.00 – 11.45

strzałka

Jak funkcjonuje świetlica szkolna?

świetlica szkolnaświetlicy szkolnej zapewniamy zorganizowaną opieką wychowawczą przed i po zakończonych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych. Stwarzamy dzieciom warunki do indywidualnej nauki i pomagamy wtedy, gdy tego potrzebują. Ponadto rozwijamy ich zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia. Organizujemy dla nich gry i zabawy ruchowe, także na świeżym powietrzu.

Na świetlicy dzieci mogą również rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze i samodzielność. Choć pozostają pod ciągłą opieką pedagogów, mają czas na samodzielną naukę i rozmowy z rówieśnikami.

Do świetlicy przyjmujemy dzieci:

• których rodzice pracują
  • które dojeżdżają do szkoły
  • z rodzin niepełnych
  • wskazane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, pedagoga szkolnego lub wychowawcę klasy

Zawsze staramy się, aby w świetlicy panowała przyjemna i miła atmosfera.

Zasady funkcjonowania stołówki szkolnej

Posiłki są dostarczane przez firmę Quźnia Smaków Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Firma oferuje jedzenie różnorodne i wysokiej jakości. Śniadania i obiady dla swojego dziecka można zamówić korzystając z aplikacji Zamowposiłek.pl (konieczna jest rejestracja). Kuchnia oferuje takie dania jak :

• bułka (wypiekana na miejscu, różne rodzaje do wyboru przy odbiorze)
  • sandwich (wypiekany na miejscu, z szynką i serem lub z kurczakiem grillowanym)
  • herbata do śniadania
  • sałatki do wyboru
  • granola
  • zupa
  • II danie obiadowe z napojem do wyboru (dania wegetariańskie oraz wszelkiego rodzaju diety eliminacyjne).

Godziny wydawania posiłków w stołówce szkolnej:
stołówka

• śniadanie do godziny 11.45 (w czasie przerw)
  • obiad od godziny 12.00 do 14.15