23 kwietnia Dniem Książki

W ramach naszych cyklicznych spotkań z literaturą, przygotowaliśmy tym razem zajęcia "Jak dbać o kondycję mózgu?", a zainspirowała nas do ich przeprowadzenia książka "166 ciekawostek o mózgu" M. Maruszczak.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia ankiety "Jak dbam o swój mózg?". Uczniowie z klas: 2B, 1A i 2C mogli się zastanowić nad tym, jak mogą lepiej zadbać o siebie. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztacie*, w trakcie którego: oglądały atlasy anatomiczne, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, wykonywały własne puzzle, "rozpracowywały" nowe gry planszowe z biblioteki, rozwiązywały zagadki, wysłuchały fragmentów kilku książek z biblioteki i moich przemyśleń. Ucieszyło nas duże zainteresowanie najmłodszych tym tematem, a forma ankiety (zastosowana po raz pierwszy w klasie pierwszej) też sprawiła Im dużą frajdę.

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. I zdradzę Wam w sekrecie, że mi przygotować się do tych zajęć pomogły również wykłady z okazji 15. Tygodnia Mózgu w Poznaniu. Dziś staram się dbać o swój rozwój psychofizyczny, ale i tak -parafrazując Harrego Pottera- "nawet mnie samą mój mózg czasami zaskakuje" ;) A Ty co robisz dla poprawienia kondycji własnego mózgu, czy "wylogowujesz się" z niego i dajesz mu porządnie odpocząć?

#trzymajformę

*ilość pomocy użytych do przeprowadzenia tego warsztatu możecie zobaczyć na zdjęciu z linijką

Olga, Wasza pani z biblioteki

dzien-ksiazki-01
dzien-ksiazki-02
dzien-ksiazki-03
dzien-ksiazki-04
dzien-ksiazki-05
dzien-ksiazki-06
dzien-ksiazki-08
dzien-ksiazki-07
dzien-ksiazki-09
dzien-ksiazki-10
dzien-ksiazki-11
dzien-ksiazki-12