Choinkowe cuda ze szkła!

12 grudnia 2022 r. klasy 4c, 4b oraz 5a pod opieką p. M. Zeidler, p. I. Sadowskiej, p. L. Dudy oraz p. R. Baranowskiej pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć proces produkcji choinkowych ozdób, od dmuchania bombek ze szklanych rurek, przez wyciskanie w gipsowych formach, po srebrzenie, suszenie i zdobienie. Artystki z fabryki pokazały, jak trudna jest to sztuka, wymagająca wyobraźni, cierpliwości oraz niezwykłej precyzji. Zdobienie bombki przedstawiającej zimowy krajobraz wymaga aż dwóch dni pracy zdobniczej!

Uczniowie wzięli także udział w warsztatach artystycznych, każdy dostał 2 bombki, które mógł ozdobić według własnego pomysłu. Powstały prace zadziwiająco piękne i oryginalne, znalazły uznanie w oczach pani L. Dudy. Naszym udziałem stał się również spacer po Starówce Gniezna, pan przewodnik opowiedział ciekawostki o pierwszej stolicy Polski. Radości z wycieczki dopełniły zakupy ozdób świątecznych w przyfabrycznym sklepie. Ponadto każdy uczestnik wycieczki otrzymał profesjonalnie ozdobioną i podpisaną imieniem własną bombkę na pamiątkę odwiedzin w fabryce.

Zdjęcia najlepiej oddadzą atmosferę magii i zabawy.

choinkowe-cuda-02
choinkowe-cuda-01
choinkowe-cuda-03
choinkowe-cuda-04
choinkowe-cuda-05
choinkowe-cuda-06
choinkowe-cuda-07
choinkowe-cuda-08
choinkowe-cuda-09
choinkowe-cuda-11
choinkowe-cuda-10
choinkowe-cuda-12
choinkowe-cuda-13
choinkowe-cuda-15
choinkowe-cuda-14
choinkowe-cuda-16
choinkowe-cuda-17
choinkowe-cuda-18
choinkowe-cuda-19
choinkowe-cuda-21
choinkowe-cuda-20