Mam to, co sobie dam

Każdy z nas chciałby być zdrowy. Ty zapewne też, prawda? To co robisz, żeby tak było? Nic? A wiesz, że możesz zacząć już od teraz.. zmieniać swoje przyzwyczajenia. Dać sobie samemu szansę na wyrobienie zdrowych nawyków. A potem, jak już złapiesz ten rytm, będzie mieć już prawie z górki. Wystarczy, że do tego podejdziesz „z głową”, a wtedy systematycznie i cierpliwie możesz spróbować realizować swój plan.

Jaki my mamy plan? Pomysł na zdrowy styl życia

Wychowawczyni klasy 2c - pani Agnieszka postanowiła go zaszczepić w swojej klasie. Dzieci miały za zadanie przynieść: własne książki kucharskie (dla chętnych- wykonane własnoręcznie) i produkty spożywcze oraz przyrządy potrzebne Im do przygotowania wspólnie „zdrowego śniadania”. 12 kwietnia odbyła się lekcja, w trakcie której, po przygotowaniu posiłku, wszyscy mieli okazję wysłuchać również kilku historii. Podzieliłam się z uczniami informacjami na temat wegetarianizmu, opowiedziałam o swoich pasjach- kolarstwie i wędrówkach górskich, a także pokazałam zgromadzone przez lata przepisy i przewodniki. Na koniec wszyscy wysłuchali wierszyka A. Mikity „Gimnastyka” z książki „Różne sposoby na wredne choroby”.

A Ty, jaką masz pasję? Podzielisz się nią z nami? Chętnie o niej posłuchamy.

Olga, Wasza pani z biblioteki

mam-to-05
mam-to-06
mam-to-04
mam-to-03
mam-to-02
mam-to-01