Ruszyły zajęcia z doradztwa zawodowego

Na pierwszych lekcjach uczniowie starszych klas poznali tajniki pracy kelnera, która wymaga zaangażowania i pozytywnego nastawienia. Dowiedzieliśmy się, że osoba pracująca w zawodzie kelnera powinna odznaczać się określonymi predyspozycjami, wśród których najważniejsze są cechy osobowościowe, predyspozycje fizyczne oraz posiadane umiejętności. Odwiedziła Nas także przedstawicielka Akademii Gier Cube będąca jednocześnie studentką pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pokazała, że dobra organizacja oraz odpowiednio zarządzanie czasem pozwala na pracę i naukę, by móc zostać wymarzoną Panią Doktor na Wydziale Naukowym.

Wypowiedzi naszych gości mogą być inspiracją do podejmowania działań mających na celu pomoc uczniom w samopoznaniu i poznaniu rynku edukacyjnego oraz rynku pracy. 

 

Uczeń na zajęciach z doradztwa zawodowego Nauczyciel na zajęciach z doradztwa zawodowego