"Science - lubię to!"

Na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu w sobotę 2.03.2024r. odbył się finał 7 edycji "Science - lubię to!". Jest to międzyszkolny konkurs przyrodniczy, którego celem jest propagowanie wiedzy o otaczającym nas świecie, nieustannych procesach w nim zachodzących, jego budowie, złożoności i różnorodności, a przede wszystkim rozwijanie pasji u uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Irmina Radziszewska z klasy 8a która zdobyła tytuł laureata i Alicja Pęczak zdobywczyni tytułu finalistki. Uczennice uczestniczyły również w wykładzie przygotowanym przez prof. Marlenę Lembicz. Tematem przewodnim były grzyby. Grzyby to organizmy przyszłości, zostaną na Ziemi w odróżnieniu od innych gatunków, które już giną na naszych oczach.

Gratulujemy Irminie i Alicji i życzymy im dalszych sukcesów.

Anna Komar

science-05
science-01
science-04
science-03
science-02