Świetlica - ptaki zimujące w Polsce

Dokarmiać, nie dokarmiać? Przygotowana przez klasy III karma dla ptaków czeka sobie pod pokrywkami na klasowych parapetach, aby w naprawdę zimowym czasie, gdy ptakom ciężko znaleźć pokarm, wspomóc miejskie ptaki. Dzięki cierpliwości Janka, Igora oraz Feliksa, czyli Świeliczaków przygotowujących nasiona słoneczników do ptasiej karmy, nasi uczniowie będą mieli wówczas okazję do obserwacji zimujących w Polsce ptaków. Liczymy, że przy szkolnym karmniku pojawią się sikory, wróble i mazurki. Jednak dla bardziej dociekliwych i spacerujących zimą nie tylko po mieście, przygotowaliśmy w świetlicy „ściągę”, pomagającą rozpoznać inne ptaki, które spędzają z nami zimę, m.in. kowalika, łyskę, szczygła.

 

swietlica-002
swietlica-001
swietlica-003
swietlica-004
swietlica-005
swietlica-006
swietlica-007
swietlica-008
swietlica-010
swietlica-009