Świetliczaki, czy już leśnicy?

Kto by pomyślał, że nie strażakami, ale leśnikami chcą zostać dzieci, gdy opowie się im o tym, jak wygląda, brzmi i pachnie akcja pożarowa w lesie. Furorę robi wówczas nie wóz bojowy Straży Pożarnej, ale czapka leśnika, komunikacja PAD-teren przez krótkofalówkę, latające nad płonącym lasem dromadery, a bohaterem jest leśnik, który przez 24h po ugaszeniu dozoruje pożarzysko.

Ogólnopolska akcja Laurka dla Strażników Lasów (Strażaków i Leśników) była pretekstem do przedstawienia Świetliczakom kulis terenowych akcji gaśniczych oraz zobrazowania im dziesiątek „rzeczy”, w które musi leśnik wyposażyć las, by ten nie spłonął jak wielkie ognisko, w pierwszy upalny dzień lata (drogi p.poż, pasy p.poż, punkty czerpania wody, punkty alarmowo-dyspozycyjne, wieża obserwacyjna, leśne lotnisko, jednostka gaśnicza, miejsca pomiaru wilgotności ścioły, itd.).

Laurki od naszych Świetliczaków dedykujemy pracownikom Nadleśnictwa Głusko.

#straznicylasow

swietliki-04
swietliki-05
swietliki-03
swietliki-02
swietliki-01