Wszystko, co chcieliście wiedzieć o kwalifikacjach, a boicie się zapytać, czyli blaski i cienie działalności społecznej.

Na warsztatach z doradztwa zawodowego gościliśmy Radną Gminy Czerwonak – panią Agnieszkę Dudziak. Uczniowie klas VIII zadawali radnej pytania dotyczące jej pracy. Pani Agnieszka w wyczerpujący sposób odpowiedziała na pytania i zaspokoiła ciekawość uczestników spotkania. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w komisjach; w jaki sposób radna podejmuje uchwały oraz jak wygląda głosowanie.
Radna to osoba, która jest łącznikiem na linii samorząd-mieszkańcy. Ma skutecznie aktywizować do działania innych mieszkańców, powinna wykazywać się dużą odpowiedzialnością, być komunikatywna, otwarta na media społecznościowe, asertywna, a przede wszystkim empatyczna.
Pani Agnieszka podkreśliła w swojej wypowiedzi, że radny, aby dobrze reprezentował mieszkańców powinien umieć wczuć się w ich sytuację. Jest zobowiązany kierować się dobrem wspólnoty samorządowej.
W imieniu wszystkich ósmoklasistów dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

  

szkola-22
szkola-23
szkola-24
szkola-21