Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 8 maja uczniowie klas 7B i 8D udali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem programu był udział w spektaklu Zemsta Aleksandra Fredry w Teatrze Komedia. Przedstawienie osadzone było ściśle w konwencji epoki i wiernie oddawało treść dramatu naszego najsłynniejszego komediopisarza doby romantyzmu, dlatego też była to niepowtarzalna okazja do utrwalenia sobie przez uczniów tekstu lektury. Obcowanie z żywym słowem wyrażonym przez świetnych aktorów nigdy nie zastąpi odczytanego w domu i omówionego na lekcji dramatu, stąd szansa i nadzieja na zaprzyjaźnienie się z klasyką literatury polskiej, przez wielu uczniów postrzeganą jako przykry obowiązek. Po spektaklu uczniowie zostali oprowadzeni po Wrocławiu przez przewodnika, który w malowniczy sposób przybliżył dzieciom historię najważniejszych zabytków stolicy Dolnego Śląska. Był też oczywiście czas na chwilę relaksu w pięknej parkowej scenerii i wspólnie spędzony posiłek sprzyjający zacieśnianiu koleżeńskich więzi i budowaniu swobodnej, życzliwej atmosfery. Wyjazd z pewnością należy zaliczyć do udanych. Wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy.

 

wroclaw-12
wroclaw-11
wroclaw-10
wroclaw-09
wroclaw-08
wroclaw-07
wroclaw-06
wroclaw-05
wroclaw-04
wroclaw-03
wroclaw-02
wroclaw-01