Wystartowaliśmy z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa

Od 3 lat proponuję nauczycielom szereg tematycznych lekcji czytelniczych. Dziś z tej oferty skorzystali uczniowie z klasy 1A, aktywnie angażując się w prowadzenie zajęć na temat nadziei, oczekiwań i cierpliwości. Odbyły się one w naszej bibliotece, która jest w trakcie zmian. Dzieci obejrzały nowości czytelnicze, przeczytały fragment książki po cichu lub na głos, posłuchały fragmentów utworów w wykonaniu koleżanki i kolegi, zastanowiły się nad przeczytanym przeze mnie utworem i wzięły udział w rozmowie na jego temat. Niektóre z Nich wypożyczyły też pierwszą książkę w swoim życiu. Nasi najmłodsi czytelnicy otrzymali również zadanie domowe- proszę, spróbuj zadać sobie samemu pytanie „Czy warto być cierpliwym?”.

Lekcję przeprowadziłam na podstawie „Wypożyczalni skrzydeł” Iwony Pietrzak-Płachty oraz „Dużego wilka i małego wilka i listka, który nie chciał spaść” Nadine Brun-Cosme i Oliviera Tallee.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie

Olga- Wasza Pani z biblioteki